Historie

Jeep bar otevřel v roce 1993 Lukáš Kulhánek, který je také autorem jeho loga a výzdoby interiéru. V Jeepu se začalo točit pivo 18. října 1993, kdy byla slavnostně odhalena pípa. První sudové pivo bylo Staropramen poté Budvar, Velkopopovický kozel v současné době Nepasterizovaný Gambrinus 10° .

V Jeep baru se již od jeho začátku scházeli mimo normálních hostů též majitelé vojenských historických vozidel, kteří zde na zahradě pořádali srazy terénních vozidel a oslavy výročí vylodění spojenců v Normandii akce OVERLORD 44. Jeep bar má též velkou tradici s vánočními a silvestrovskými oslavami.V Jeep baru je tradičně otevřeno na Štědrý den.

Oslavy vylodění spojenců v Normandii "Overlord 1944" v Jeep baruJeep Willys MB a Dodge WC 54Sraz majitelů terénních vozidel

16. ledna 1997 vznikl v Jeep baru Vehicle Club WW II Praha, který sdružuje  majitele a příznivce vojenských, amerických a terénních historických vozidel, na které dosud provádí testy historických vozidel. Tento klub také pořádal různé akce pro veřejnost, například Most u Remagenu, kde předváděli jeho členové dobývání mostu v Davli, kde se v roce 1968 točil stejnojmenný americký film. Dále klub pořádal Akci Vlak, kdy na trati Česká Kamenice – Kamenický Šenov předváděl přepadení německého vlaku americkou posádkou. Od roku 1995 pořádá Jeep bar a VC WW II Praha 8. Května v areálu Lázní Velichovek oslavy konce 2. světové války na nejlepší cestu americké 23 sguadrony 16 obrněné divize 3 US army do Velichovek ( VIDEO )

Akce vlak na muzejní železnici Česká Kamenice - Kamenický ŠenovNejvíce u RemagenuMise Velichovky

Jeep bar navštívil amerického spisovatele Raye Cowderyho, velkého odborníka na Jeepy, který napsal dvoudílnou publikaci All-American Wonder, která pojednává o historii Jeepu od roku 1941 do 1945.

Jeep bar je situován ve sklepě rodinné vilky z roku 1926. Před Jeep barem je velká zahrádka, kde je polopásový transportér OT-810 upravený jako německý Sdkfz. 251, který hrál ve filmech Obecná škola a v novém českém filmu Lidice . Na zahradě je též velký lokomotivní gril pro letní grilování. U Jeep baru je velký přístřešek, ve kterém napříč léty fungovalo několik vojenských historických vozidel. Jako například: Land Rover 109, Jeep Willys MB, Dodge WC 54 a WC 52, GMC 353 CCKW, Praga RN a Cadillac Eldorado. V současné době zde parkují americké traktory Farmall F-20 a Farmall M. Jeep bar má kapacitu 25 míst a v létě navíc 6 oddělených sezení na zahradě s celkovou kapacitou 45 míst.

Automobilový klub WW II PrahaMise Velichovky odjezd od Jeep baru1 rok provozu Jeep baru

Dodge WC 52Most u Remagenu (Davle)Land Rover 109

Praga RNAkce vlakSlavnostní odhalení pípy

Automobilový klub WW II Praha

Otevřeno:

pondělí - sobota

od 18 do 24 hod. V neděli možno otevřít po dohodě pro uzavřenou společnost.

Pod Lipkami 16 Praha 5
telefon: 602 626 440
e-mail: us@jeepbar.cz

Jeep Bar logo